obraz tryptyk

obraz tryptyk

Jak wnieść styl prowansalski do mieszkania?
Mając ochotę wprowadzić styl prowansalski do własnych domów musimy mieć świadomość, że aranżacje w tym stylu potrzebują odpowiedniej powierzchni i mnóstwo światła, w innym wypadku nie prezentują się już tak efektownie.
Nie świadczy to iż nie można przemycić jakiś fragmentów stylu prowansalskiego do małego mieszkanka w mieście. Nie należy wtedy jednak z nimi przesadzać aby nie utworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając ciasne mieszkanie, powinniśmy zdecydować się na bardziej minimalistyczne typy mebli, jakie jedynie delikatnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami czy łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie niewielkie wnętrze i nada mu świeżości. Dzięki wdrożeniu kilku dodatków , adekwatnej zastawy jadalnej oraz tekstyliów, dopełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy charakterystyczne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa wskazuje styl prowansalski pochodzi z rejonu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają ograniczoną, lecz wielce specyficzną ornamentykę. Są tłoczone lub frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi motywami nawiązującymi do natury. Głównie do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak gałązki oliwne, lawenda, albo winorośle.http://stylprowansalski.pl/

No Comments

Post A Comment