Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch jednakowo wyglądających kół zębatych. Są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się w środku komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana bez przeszkód ku przestrzeni znajdującej się dokładnie między zębatkami naszych kół które następnie są one transportowane wręcz do komory tłocznej całej pompy, oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez czynniki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do rodzaju pomp

, które owe charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej jednak idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy zmierzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy wraz z jej wydajność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi od mniej więcej 500 aż do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od jednego czynnika, którym jest podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Promocja witryny internetowej

Nasza firma all-pumps.pl może bez wątpienia pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

No Comments

Post A Comment