Czy domowe sposoby na opryszczkę faktycznie działają?W jaki sposób możemy walczyć z opryszczką?

Czy domowe sposoby na opryszczkę faktycznie działają?W jaki sposób możemy walczyć z opryszczką?

Opryszczka na ustach to zmora nie tylko kobiet jednak także mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nastać w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd i nieładny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a dosłownie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest w miarę powszechne a w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden patent na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę powinno się leczyć oraz postarać się o to, ażeby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus systematycznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu ewentualnie przecieranie cebulą może prowokować rozniesienie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada rozpocząć od wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd oraz pieczenie skóry. Aby ograniczyć czas infekcji trzeba stosować preparaty wysuszające a chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, oraz prawdopodobnie nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli inaczej jak dbać o usta narażone na infekcję.

Niestety ciągle nie istnieje metoda na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy aktualnie pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu można zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest też krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. światło uv a także przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne kompozycje (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl?

No Comments

Post A Comment