Co to jest dom energooszczędny?

Co to jest dom energooszczędny?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama nazwa wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata korzyści w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz to więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu zmniejszanie tych różnic.

Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:
• Mają zagwarantowaną niebywale dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają nieomal całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny ciąg wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o nader wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak gdyż z powodu jak w największym stopniu ukróconego do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje również znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. oraz stara się on wykorzystywać jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy także energia gruntowa.

Promocja firmy budującej domy energooszczędne

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

No Comments

Post A Comment